Lovasíjász filmvetítés

November utolsó hetében ismét filmvetítésre kerül sor csodás városunkban. A Lovasíjász című filmet sikerült elhoznunk nektek. A film Kassai Lajos által újrateremtett lovasíjászatról és a mögötte meghúzódó szellemiségről szól. A film angol felirattal lesz vetítive így szívesen látunk más nemzetiségű érdeklődőket is.
Velünk lesz Francisti László, aki maga is lovasíjász és a filmben is szerepelt. Valamint nem utolsó sorban a Jurta napok szervezője. A vetítés után pedig egy kötetlen beszélgetésre is lehetőség lesz vele.
Helyszín: U dobré kozy (Šumavská megálló)
Időpont: 2016. November 29. 19:00
Belépő: 40 kč

CZ
V našem skvělém městě se poslední listopadový týden opět uskuteční filmové promítání. Konečně se nám podařilo přivést film Lovasíjász, který vypovídá o lukostřelbě na koni a o její komplexní spiritualitě znovuobjevené Lajosem Kassaim. Promítání se účastní i László Francisti, který si ve filmu zahrál a v neposlední řadě je i hlavním pořadatelem Jurtských dnů (tradicionální festival na Slovensku). Po projekci se s ním uspořádá neformální diskuse, kterou si rozhodně nenechte ujít. Jelikož budou k dispozici anglické titulky, Češi, Slováci a příslušníci jiných národností jsou rovněž srdečně zváni.
Místo: U dobré kozy (zastávka Šumavská)
Datum: 29.listopadu 2016, 19:00
Vstupné: 40 Kč

ENG
This november, another movie screening is going to take place in our wonderful city. We have managed to get the movie The horsearcher for you. The movie is about the sport horse archery -which was revived by Lajos Kassai – and the spirituality behind it. English speaking audience are also welcome as the screening will include English subtitles.
László Francisti is also going to join us. He is a horsearcher whom you can also see in this movie and who is also the organizer of the Yurt days (Jurta napok). You´ll have the opportunity for a free discussion with him after the screening.
Venue: U dobré kozy (tram stop Šumavská)
Date: 29th November, 2016
Time: 19:00 (7 p.m.)
Entrance fee: 40 kč